Железничар - Вардар (видео, СЕХА - 08.12.2-18)

Вардар одигра уште еден резултатски неизвесен натпревар од СЕХА Газпром лигата, иако во текот на сите 60 минути на гостувањето во Ниш кај Железничар нашиот тим ја имаше контролата над резултатот. „Црвено-црните" победија со 24-22 (12-10) и остануваат на лидерското место во регионалното натпреварување.

вторник, 11 декември 2018 - 10:27