Видео: Металург - Вардар (СЕХА, 02.09.2017)

Новата сезона во СЕХА лигата Вардар ја почна со победа во градското дерби со Металург, 32-23 (16-11) продолжувајќи ја традицијата на победи во воведните натпревари од сезоната во регионалната лига против Металург. Ова е осми триумф на Вардар во меѓусебните дуели во СЕХА лигата против Металург, а петти по ред.

четврток, 7 Септември 2017 - 18:36