Вардар - Војводина (видео, СЕХА - 05.12.2017)

Вардар очекувано и лесно ги освои трите бода на дуелот од СЕХА Газпром лигата против Војводина со триумф 37-22 (17-13) зацврстувајќи се на првото место на табелата, оставајќи го српскиот првак на делба на последното место. За Вардар ова беше 15 победа по ред во СЕХА лигата, и 14-ти триумф во 2017 година во регионалното натпреварување

четврток, 7 декември 2017 - 14:48