Вардар - Рајн Некар (видео, ЛШ - 06.10.2018)

Вардар останува непоразен во група А во Лигата на шампионите откако во мечот на колото го победи Рајн Некар со 29-27 и „црвено-црните" остануваат лидери во групата со максимален учинов по четири одиграни натпревари. Ова е шести триумф за Вардар во меѓусебните дуели со Рајн Некар во последните четири сезони откако играат во Лигата на шампионите.

понеделник, 8 октомври 2018 - 12:16