Вардар - ППД Загреб (видео, ЛШ - 1.10.2017)

Продолжува добрата серија на Вардар во лигата на шампионите со третата победа сезонава, осма по ред. „Црвено-црните" го победија ППД Загреб со 28-21 (13-10), што е трет наш триумф во деветте досегашни натпревари во ЛШ.

понеделник, 2 октомври 2017 - 12:37