Вардар - ППД Загреб (СЕХА, видео - 27.02.2019)

Вардар направи голем чекор за да заврши како прв во регуларниот дел од сезоната во СЕХА Газпром лигата со триумф 28-26 (13-12) против ППД Загреб во дербито во Скопје. Двата тима одамна се квалификуваа за Ф4 турнирот, но не е сигурно кое место ќе бидат на крајот од што ќе зависат и полуфиналните двојки.

вторник, 5 март 2019 - 16:05