Вардар - Нексе најинтересни моменти

Вардар 1961 не дозволи изненадување, и го победи Нексе со 27-26 (15-12) реванширајќи му се за минатогодишниот пораз во вториот натпревар од четврт-финалниот натпревар од СЕХА-лигата. Петкратниот победник на СЕХА ја оствари втората победа оваа сезона повторно на домашен терен во групата А.

понеделник, 1 февруари 2021 - 23:54