Вардар - Нант (ЛШ - видео, 23.09.2017)

Европскиот ракометен првак Вардар продолжува со победничката серија во лигата на шампионите и сезонава, откако на првиот домашен натпревар од група А триумфираше со 27-23 (14-10) против Нант. За Вардар ова е втор триумф сезонава, седми по ред во лигата на шампионите.

понеделник, 25 Септември 2017 - 10:41