Вардар - Кристијанштад (видео, ЛШ - 02.12.2017)

Европскиот првак Вардар е чекор поблиску до директен пласман во четврт-финалето на ЛШ откако и во 10. коло од групната фаза освои бодови со триумф над Кристијанштад, 31-15 (14-8). За Вардар ова е нов клупски рекорд од 15 натпревари по ред без пораз во ЛШ, и 20 меча по ред сезонава без пораз.

понеделник, 4 декември 2017 - 16:40