Вардар - Кристијанштад (видео, ЛШ)

Со триумф од 32-29 над Кристијанштад, екипата на Вардар го заврши натпреварувањето од групната фаза на лигата на шампионите, освојувајќи го првото место и потврдувајќи го директниот пласман во четврт-финалето. Ова беше и јубилејниот 100. натпревар од груп

вторник, 14 март 2017 - 12:39