Вардар - Кјелце (видео, ЛШ - 01.12.2018)

Вардар последните четири кола од групната фаза од Лигата на шампионите ќе ги дочека како второпласиран тим, откако во последното 10. коло во Скопје го победи Кјелце со 28-27 (14-11). Натпреварите продолжуваат во февруари 2019 година со гостување кај Рајн Некар.

понеделник, 3 декември 2018 - 18:54