Вардар - Флензбург (видео, 27.04.2017)

Ракометарите на Вардар го победија Флензбург со 35-27 во реванш натпреварот од четврт-финалето на лигата на шампионите, со што нашите ракометари се пласираа на Ф4 турнирот.

четврток, 4 мај 2017 - 17:46