Вардар - Динамо (видео, СЕХА - 14.11.2017)

Вардар ја оствари и 13 победа по ред во СЕХА Газпром лигата, славејќи со 42-32(20-17) против фенерџијата Динамо Панчево и поставувајќи нов клупски рекорд. „Црвено-црните" остануваат единствен тим во регионалното натпреварување со максимален учинок по седум одиграни натпревари.

четврток, 16 ноември 2017 - 22:12