Вардар - Барса (ЛШ, 11.11.2018)

о дербито на групата А од Лигата на шампионите, повеќекратниот европски првак Барселона успеа да замине од Скопје со цел плен и два бода со кои се зацврсти на првото место на табелата. Средбата Вардар - Барселона заврши со гостински триумф од 30-26 (13-9). „Црвено-црните" останаа на делба на второто место со десет бода, исто колку што имаат и екипите на Рајн некар и Кјелце.

понеделник, 19 ноември 2018 - 15:56