Стеауа - Вардар (СЕХА, 17.12.2018)

И со комбиниран тим без повеќемина првотимци за Вардар немаше проблеми на гостувањето во Букурешт и со 34-30, и со 11 победи од 13 натпревари во СЕХА Газпром лигата сезонава ја заврши календарската 2018 година. „Црвено-црните" остануваат на првото место со 33 бода, исто колку и ППД Загреб. Од регуларниот дел на сезоната во регионалното натпреварување ни остануваат уште пет кола, и речиси и теоретски го обезбедивме местото на Ф4 турнирот.

сабота, 22 декември 2018 - 12:00