СЕХА финале: Вардар - ППД Загреб (03.04.2019)

Вардар по петти пат стана победник на СЕХА Газпром лигата. Во финалето на Ф4 турнирот што се одржа во Брест, Белорусија екипата на Вардар триумфираше со 26-23 против ППД Загреб. За Вардар ова беше трета титула по ред во седмото финале.

среда, 17 април 2019 - 11:04