Рајн Некар - Вардар (видео - ЛШ, 06.02.2019)

Вардар е блиску до освојувањето на второто место во групата во Лигата на шампионите откако на гостувањето во Германија победи со 30-27 (16-14) во директен дуел со еден од ривалите, Рајн Некар. За "црвено-црните" ова е втор меѓусебен триумф сезонава и седми во Лигата на шампионите на десетте досега одиграни натпревари

сабота, 9 февруари 2019 - 15:00