ППД Загреб - Вардар (видео, СЕХА - 11.11.2017)

Европскиот првак Вардар конечно успеа да триумфира во Загреб на дуелите против ППД Загреб, победувајќи со 29-23 (15-10) во меч од 7. коло на групната фаза од лигата на шампионите.

понеделник, 13 ноември 2017 - 13:35