Полуфинале на ЛШ: Вардар - Барселона (03.06.2017)

Вардар не направи изненадување во Келн, иако го победи осумкратниот европски првак Барселона со 26-25 (13-130. Напротив заслужено стигна до првото финале во историјата на машкиот клупски ракомет, покажувајќи дека тимот е најважен.

понеделник, 5 јуни 2017 - 17:25