ПИК Сегед - Вардар (05.05.2019)

Вардар се пласираше на Ф4 турнирот во Келн во Лигата на шампионите, иако на гостувањето во Сегед имаше негатива од 25-29. На првиот меч Вардар победи со 31-23. Ова е трето учество на Вардар во Келн.

понеделник, 6 мај 2019 - 15:04