Најинтересни моменти Мешков - Вардар 1961

На првиот меч во новата сезона од ЕХФ лигата на шампионите на гостувањето во Белорусија бевме поразени со 24-22. Марко Вујин постигна 6 гола, а голманот Борко Ристовски имаше 12 успешни одбрани.

среда, 16 Септември 2020 - 22:53