Металург - Вардар (видео, СЕХА - 05.12.2018)

Вардар повторно е на врвот во СЕХА лигата и ја продолжи традицијата да триумфира во дуелите од македонското дерби против Металург. Во 10. коло „црвено-црните" победија со 27-26 (11-13) и тоа благодарение на одличната игра во последните десет минути. Тогаш го направија пресвртот и поведоа, а успеаја и да се одбранат во последниот напад на домаќините.

петок, 7 декември 2018 - 11:42