Кристијанштад - Вардар (Видео, 04.11.2017)

Европскиот првак Вардар ги освојува бодовите и во шестиот меѓусебен меч со Кристијанштад, откако „црвено-црните" победија на гостувањето во Шведска со 26-23(15-10). Остануваме лидери во А групата на ЛШ и ја продолжуваме серијата во која освојуваме бодови на средбите во ЛШ

понеделник, 6 ноември 2017 - 10:51