Кристијанштад - Вардар (видео - 23.02.2019)

Вардар ја продолжи традицјата на победи во дуелите со Кристијанштад во Лигата на шампионите и со два бода се враќаме од гостувањето во Шведска, каде „црвено-црните" победија со 32-30 (16-17). Со овој триумф Вардар на крајот од групната фаза ќе биде најмалку трет, и остануваме во игра и за второто место. Во следното коло играме на домашен терен против Монпелје, на 2 март во Скопје.

понеделник, 25 февруари 2019 - 13:39