Флензбург - Вардар (видео, 22.04.2017)

Дека на Вардар му лежат германски екипи покажа и првиот дуел од четврт-финалето на лигата на шампионите против Флензбург. Нашите ракометари се враќаат со победа 26-24 (15-9) правејќи голем и важен чекор до пласманот на Ф4 турнирот во Келн.

понеделник, 24 април 2017 - 14:12