Динамо - Вардар (видео, СЕХА - 06.03.2018)

Вардар веќе го имаше потврдено првото место во СЕХА Газпром лигата, но и на гостувањето кај Динамо Панчево нашите момчиња беа фаворити, и тоа го потврдија со триумф од 27-23 (13-9). За вардарци ова беше 15. триумф сезонава во регионалното натпреварување.

петок, 9 март 2018 - 09:02