Вести

Во Германија ја продолжуваме сезоната од ЛШ

По трумфот во Нови Сад во СЕХА Газпром лигата, новиот предизвик за Вардар доаѓа во среда кога гостуваме во Германија кај Рајн Некар.

Вардар со победа, а Вардар Јуниор остана без бодови во младинска конкуренција

Двете вардарови екипи стартуваа со првите натпревари од пролетниот дел од младинското првенство, и тоа со победа и со пораз. Во СЦ „Јане Сандански" избраниците на Андријана Будимир и Аце Станковски ја победија екипата на Работнички со 32 : 30, додека Вардар...

Што не' очекува во февруари: Трипати во ЛШ и еднаш во СЕХА

Февруари е месец во кој треба да одиграме вкупно четири натпревари, од што три во ЛШ и еден во СЕХА лигата. Двапати ќе бидеме домаќини и двапати ќе гостуваме.

Дибиров: Важно е да се победува

Средбата Војводина - Вардар е закажана за среда, 17,15 часот со пренос на МТВ.

Продажба на билети за дуелот Вардар - Веспрем

Покрај за натпреварот од ЛШ против Веспрем, од утре (среда) во продажба се пуштаат и билетите за натпреварите од СЕХА лигата, со ППД Загреб и со Мешков и за последниот меч од ЛШ против Монпелје