Вести

Вардар е максимално мотивиран за победа против Кјелце

Победа против Кјелце в сабота ќе ни ја донесе втората позиција во групата А во ЕХФ Лига на шампионите, па затоа и вардарци се острат за дуел со добро познат противник склон на провокации со најави дека од наша страна ќе гледаме смирена, но силно мотивирана игра...

Децата од ПОУ Иднина се нашите нови навивачи

Нашиот осми играч на последниот натпревар беа девојчињата и момчињата од ПОУ Иднина, кои присуствуваа на мечот од СЕХА Газпром лигата против Извиѓач. Ова е втора дружба на ракометарите на Вардар со децата, откако месецов ги посетивме и во нивното училиште....

Парондо: Игравме со висок интензитет, но не покажавме сѐ што можеме

По победата против Извиѓач со 38 : 27, тренерот на Вардар Роберто Парондо за првпат на прес-конференција прозборе на македонски јазик, и тоа со солидно познавање.

СЕХА лига: Извиѓач како контрола за Кјелце

Вардар останува на патот за настап на Фајнал 4 турнирот од СЕХА Газпром лигата, па во среда во СЦ „Јане Сандански" тренерот Роберто Гарсија Парондо најави дека против екипата на Извиѓач ќе играат за победа.