Ждрепка за ЛШ: Вардар во група со СЕХА ривали

Три од ривалите на Вардар во новата сезона во ЛШ ќе бидат со кои исто така ќе играме и во СЕХА Газпром лигата, а три клуба од нашата група играа на последниот Ф4 во Келн. „Црвено-црните" добија силна група, во која има и четири европски прваци, Вардар, Кјелце, Монпелје и Кил.

Група А: ПСЖ (Франција), Барселона (Шпанија), Флензбург (Германија), Олборг (Данска), ПИК Сегед (Унгарија), ППД Загреб (Хрватска), Елеверум (Норвепка), Целје (Словенија)

Група Б: Вардар (Македонија), Веспрем (Унгарија), Кјелце (Полска), Мешков Брест (Белорусија), Мотор Запорожје (Украина), Монпелје (Франција), Порто (Португачлија), Кил (Германија).

Сезоната почнува во периодто од 11 до 15 септември, а треба да заврши групнат афаза на 1 март 2020 година.

 

четврток, 27 јуни 2019 - 19:10