Во продажба билети за дуелот со Мотор

Од денеска (3 февруари 2020) на пладне, 12 часот во продажба се пуштаат во продажба поединечните билети за следниот домашен натпревар на Вардар во ЕХФ лигата на шампионите против Мотор Запорожје.

Продажбата ќе се врши онлајн преку www.ticketplus.mk, а од 10 февруари 2020 и на билетарницата на СЦ „Јане Сандански".

https://ticketplus.mk/SingleEvent/Index/461

Натпреварот Вардар - Мотор е закажан за 15 февруари 2020 година во СЦ „Јане Сандански" 17,30 часот.

Цената на поединечните билетите за натпреварите со Мотор се:
* трибина - 350 денари
* А блок - 400 денари

Купувањето на билетите е можно 24/7 преку онлајн - www.ticketplus.mk 

понеделник, 3 февруари 2020 - 11:54