Во новата сезона на СЕХA првиот меч го играме дома со Нексе

СЕХА Газпром лигата го објави распоредот на натпревари за сезоната, според кој Вардар1961 првиот меч ќе го игра на 4 февруари на домашен терен против Нексе од Хрватска.

Во групата со Вардар1961 се уште и екипите на Нексе, Војводина и Мотор Запорожје.
Натпреварите од групната фаза е планирано да завршат на 17 мај, а потоа на програмата се мечевите од осминафиналето и од четвртфиналето.

Завршниот турнир на СЕХа лигата е планиран на почетокот на септември.

Распоред на натпревари на Вардар1961 во Група Б

04.02.2022, Вардар – Нексе Нашице
08.02.2022, Војводина – Вардар
18.02.2022, Нексе Нашице – Вардар
22.03.2022, Вардар – Војводина
02.04.2022, Мотор Запорожје – Вардар
17.05.2022, Вардар – Мотор Запорожје

Осминафинале: 20/21.05.2022
Четвртфинале: 25/29.05.2022 – 04/05.06.2022
Полуфинале: 02.09.2022
Финале: 04.09.2022

 

вторник, 25 јануари 2022 - 18:30

Share on Facebook