Вардарци собраа куп награди - Циндриќ е МВП на Ф4

Од можните девет индивидуални признанија на Ф4 турнирот вардаровите играчи освои пет, вклучувајќи ј аи највредната онаа за МВП. Тоа признание го доби Лука Циндриќ во гласањето на новинарите. Илија Абутовиќ е најдобриот дефанзивец.

Во Ол стар тимот се најдоа четири играчи на Вардар:
голман: Арпад Штербик
лево крило: Тимур Дибиров
лев бек: Домагој Павловиќ
десно крило: Златко Хорват
десен бек: Зига Млакар
среден бек: Лука Циндриќ
пивотмен: Вјачеслав Шумак

одбранбен играч: Илија Абутовиќ
МВП: Лука Циндриќ

недела, 15 април 2018 - 22:27

Share on Facebook