Вардар по вторпат е европски првак!

Вардар во својот трет настап на Ф4 турнирот во Келн, по вторпат стана европски првак. Во финалето „црвено-црните“ го победија Веспрем со 27-24 и станаа единствен тим од регионот со две титули во ЕХФ лигата на шампионите.Игор Карачиќ беше избран за МВП на Ф4 турнирот

 

 

понеделник, 3 јуни 2019 - 01:02

Share on Facebook