Вардар освои бод во Битола и се врати на врвот на табелата

Ракометарите на Вардар одиграа нерешено, 27-27 со Еурофарм Пелистер во Битола на дербито во македонската лига, и „црвено-црните“ се вратија на лидерското место на табелата, на едно коло до крај на есенскиот дел од првенството. Овој бод, значи дека доколку на крајот од регуларниот дел од првенството имаме ист број на бодови со битолскиот тим, ние ќе стартуваме со 6 бода во разигрувањето за титулата.

Следува поопширен извештај... 

среда, 15 декември 2021 - 21:57

Share on Facebook