Вардар испишува нова историја во СЕХА - по 10. пат ќе игра на Ф4

Вардар загуби на реваншот од четврт-финалето во СЕХА лигата, 22-25 од ППД Загреб, но одигра одлично во текот на целиот натпревар. Со триумфот во Скопје, 24-20 нашите ракометари поради подобрата вкупна гол разлика се пласираа на завршниот Ф4. Вардар е едиснтвен тим што по 10-ти пат ќе разигрува за титулта. Ривал во полуфиналето ќе ни биде Мешков Брест

Следува поширок извештај

.

.

.

 

ППД Загреб - Вардар 1961 25-22 (12-10)

ППД ЗАГРЕБ: Ивиќ, Славиќ, Шипиќ, Вистороп 2, Чавр 1, Мандиќ 4, Кларица, Гојун, Срна 3, Муса 3, Матановиќ, Чупиќ 3, Хрстиќ 1, Обрановиќ 4, Лејметер 4, Граховац.

ВАРДАР: Томовски (11 одбрани, 1 седмерец.), Ристовски, Сафар, Стоилов 3/4, Валчак 1/1, Моралес 1/1, Георгиевски 2/3, Дијало 1/1, Чувара, Гурбиндо 0/2, Тото 4/4, Гаџа 2/4, Талески 3/5, Дибиров 5/6, Кудуз, Мишевски.

 

вторник, 31 август 2021 - 21:57

Share on Facebook