Вардар двапати ќе биде домаќин на Елверум

Двата натпревари меѓу Вардар 1961 и Елверум во рамките од ЕХФ лигата на шампионите ќе се играат во Скопје во салата во СЦ „Јане Сандански".

Првиот меч е закажан за 21 февруари во 16 часот.

Вториот меч што првично требаше да се игра во Норвешка, ќе се игра исто така во Скопје на 24 февруари во почеток во 18,45 ч.

 

вторник, 16 февруари 2021 - 16:20