Вардар 1961 го освои среброто на СЕХА Ф4

Во своето осмо финале во деветтата сезона на СЕХА Газпром лигата, Вардар 1961 стигна до сребрениот медал и трофеј. „Црвено-црните“ играа со Веспрем, а унгарскиот им победи со 35-27 (15-12). Вардар 1961 останува најуспешниот тим во СЕХА лигата со пет освоени трофеи.

недела, 6 Септември 2020 - 23:18

Share on Facebook