Трета победа по ред сезонава во ЛШ - триумфално се враќаме од Украина

Во меч од третото коло на ЕХФ лигата на шампионите Вардар триумфално се враќа од Украина. „Црвено-црните“ со 31-30 го победија Мотор

 

Следува поопширен извештај...

 

МОТОР ЗАПОРОЖЈЕ – ВАРДАР 30-31 (18-16)

МОТОР: Комок (3 одбрани и 1 седмерец.), Киреев (10 одбрани), Вујовиќ, Кубацко, Бабичев 1, Маласинскас 6, Пухоуски 4, Дорошчук 2, Козакевич, Донцов 3, Јанима 3, Гурковски 1, Жуков 2, Касаи, Кус, Сорока 8.

ВАРДАР: Гедбан (7 одбрани), Кугис (2 одбрани), Кукуловски, Димитриоски, Кристопанс 7, Карапалевски 1, Сикошек Пелко, Дисингер 1, Атман, Скубе 2, Калараш 4, Чупиќ 4, Дибиров 10, Горбок, Шишкарев 3, Горпишин.

 

недела, 29 Септември 2019 - 19:07

Share on Facebook