Со дуел против Еурофарм Пелистер 2 почнуваат натпреварите од домашниот плејоф

Следните месеци Вардар1961 ќе ги игра своите натпревари од домашното првенство, односно ќе се приклучи во разигрувањето за титулата во првенството на Македонија. Лани поради пандемијата со Ковид-19 немаше прогласено првак ниту пак Куп победник. Сега ќе се играат 14 кола, по што најдобриот тим ќе биде прогласен за шампион на Македонија.

Вардар во првото коло е домаќин на екипата на Еурофарм Пелистер 2. Натпреварот се игра во Скопје во салата во СЦ „Јане Сандански".

Покрај Вардар 1961 во плејофот ќе играат уште и Еурофарм Пелистер, Металург, Бутел, Еурофарм Пелистер 2, Пролет, Охрид и Струга.

Распоред на натпреварите на Вардар 1961
1 коло: Вардар 1961 - Еурофарм Пелистер 2
2 коло: Охрид - Вардар 1961
3 коло: Вардар 1961 - Еурофарм Пелистер
4 коло: Бутел - Вардар 1961
5 коло: Вардар 1961 - Струга
6 коло: Вардар 1961 - Пролет 62
7 коло: Металург - Вардар 1961
8 коло: Еурофарм Пелистер 2 - Вардар 1961
9 коло: Вардар 1961 - Охрид
10 коло: Еурофарм Пелистер - Вардар 1961
11 коло: Вардар 1961 - Бутел
12 коло: Струга - Вардар 1961
13 коло: Пролет 62 - Вардар 1961
14 коло: Вардар 1961 - Металург

петок, 5 март 2021 - 22:31

Share on Facebook