Шестмина играчи на Вардар на репрезентативниот списокот за селекторот Лазаров

Селекторот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров го објави скратениот список на играчи за двата дуели со Данска во рамките од квалификациите за ЕП 2022 година.

На списокот се наоѓаат и петмина играчи на Вардар 1961: Марко Кизиќ, Димитар Димитриоски, Гоце Георгиевски, Стојанче Стоилов, Филип Талески и Марко Мишевски.

Македонија и Данска ќе играат на 11 март во Скопје од 20:00 часот, додека вториот дуел се игра во Алборг на 14 март од 16:00 часот.

петок, 26 февруари 2021 - 18:03

Share on Facebook