Промена на саатницата на мечот со ПСЖ

Натпреварот од 6. коло од групната фаза на ЕХФ лигата на шампионите меѓу ПСЖ и Вардар 1961 ќе се игра во нов термин. Датумот останува ист, но сменета е саатницата.

Наместо во 20,45 часот како што претходно беше договорено, средбата ќе се игра во 18,45 часот.

Средбата со ПСЖ е закажана за в среда, 28 октомври 2020 година во Париз.

среда, 21 октомври 2020 - 17:27

Share on Facebook