Промена на датумот на играње на средбата со ПСЖ

Натпреварот од 6 коло во А групата од ЕХФ лигата на шампионите против ПСЖ ќе се игра на 28 октомври 2020 година, во среда со почеток во 20,45 часот. На тој меч Вардар 1961 ќе гостува во Париз.

Претходно натпреварот беше закажан за еден ден подоцна, на 29 октомври.

Вардар 1961 требаше да го игра својот натпревар од второто коло утре против Елверум, но истиот е одложен. До патувањето во Париз во 6 коло нашиот тим ќе игра и со ПИК Сегед во гости, и ќе има и два домашни натпревари, со Флензбург (15 октомври) и со Порто (22 октомври).

среда, 23 Септември 2020 - 16:08