Познати термините и саатниците на првите 10 кола од ЛШ

Европската ракометна федерација заедно со клубовите учесници и ТВ куќите ги дефинираа термините и саатниците на натпреварите од групната фаза од ЕХФ лигата на шампионите. Вардар1961 во десетте дефинирани термини, седумпати ќе игра во среда, а трипати во четврток.

Сезонава Вардар1961 ќе игра во група во ЛШ заедно со екипите на ПИК Сегед, Киле, Алборг, Мешков, Монпелје, ППД Загреб и Елверум.

Распоред на мечевите на Вардар за првите 10 кола.

1 коло, 15.09.2021
Елверум – Вардар 18,45 ч.

2 коло, 22.09.2021
Вардар – Мешков Брест 20,45

3 коло, 29.09.2021
Вардар – Алборг 18,45

4 коло, 13.10.2021
Вардар – Монпелје 20,45

5 коло, 20.10.2021
Алборг – Вардар 18,45

6 коло, 27.10.2021
Вардар – Кил 20,45

7 коло, 18.11.2021
ПИК Сегед – Вардар 18,45

8 коло, 25.11.2021
Вардар – ПИК Сегед 20,45

9 коло, 02.12.2021
Кил – Вардар 20,45

10 коло, 08.12.2021
ППД Загреб – Вардар 20,45

петок, 6 август 2021 - 09:51

Share on Facebook