Покана за прес - конференција

Ракометниот клуб Вардар повикува на прес - конференција пред натпреварот од СЕХА Газпром лигата помеѓу екипите на Вардар и НЕКСЕ (Хрватска).

Прес - конференцијата ќе се одржи во понеделник (23.09.2019) во прес конференциската сала во СЦ "Јане Сандански" во 12 часот.

На прес - конференцијата ќе бидат присутни тренерот Давид Писонеро и играч на Вардар чие име дополнително ќе биде потврдено.

Натпреварот меѓу Вардар и НЕКСЕ е закажан за во вторник (24.09.2019) во 20,45 часот во СЦ "Јане Сандански".

Со почит,

петок, 20 Септември 2019 - 09:39