Покана за прес-конференција

Ракометниот клуб Вардар повикува на прес - конференција пред натпреварот од СЕХА Газпром лигата помеѓу екипите на Вардар и Мешков Брест (Белорусија).

Прес - конференцијата ќе се одржи во понеделеник (04.03.2019) во прес конференциската сала во СЦ "Јане Сандански" во 12 часот.

На прес - конференцијата ќе бидата присутни тренерот Роберто Парондо и играчот Димитри Кисељев.

Натпреварот меѓу Вардар и Мешков е закажан за во вторник(05.03.2019) во 17,15 часот во СЦ "Јане Сандански".

петок, 1 март 2019 - 18:17