Покана за прес-конференција

Ракометниот клуб Вардар повикува на прес - конференција пред натпреварот од ЕХФ Лигата на шампионите помеѓу екипите на Вардар и Веспрем (Унгарија).

Прес - конференцијата ќе се одржи во четврток (14.02.2019) во прес конференциската сала во СЦ "Јане Сандански" во 12 часот.

На прес-конферeнцијата ќе бидат присутни капитенот Стојанче Стоилов и тренерот Роберто Парондо.

Натпреварот меѓу Вардар и Веспрем е закажан за сабота (16.02.2019) во 17.30 часот во СЦ "Јане Сандански".

вторник, 12 февруари 2019 - 12:01