Покана за прес-конференција

Ракометниот клуб Вардар Ве повикува на прес - конференција пред натпреварот од ЕХФ Лигата на шампионите помеѓу екипите на Вардар и Виве Кјелце (Полска).

Прес - конференцијата ќе се одржи во четврток (29.11.2018) во прес конференциската сала во СЦ "Јане Сандански" во 12 часот.

Натпреварот меѓу Вардар и Кјелце е закажан за сабота (01.12.2018) во 17.30 часот во СЦ "Јане Сандански".

Со почит,

вторник, 27 ноември 2018 - 11:40