Покана за прес-конференција

Ракометниот клуб Вардар Ве повикува на прес - конференција пред натпреварот од ЕХФ Лигата на шампионите помеѓу екипите на Вардар и Барса Ласса (Шпанија).

Прес - конференцијата ќе се одржи во петок (09.11.2018) во прес конференциската сала во СЦ "Јане Сандански" во 12 часот.

Натпреварот меѓу Вардар и Барса Ласса е закажан за недела (11.11.2018) во 17.00 часот во СЦ "Јане Сандански".

 

среда, 7 ноември 2018 - 16:01