Одредени термините за првите 10 кола во ЛШ

ЕХФ во соработка со клубовите учесници и ТВ куќи кои ги имаат откупено ТВ правата ги одредија термините и саатниците за првите 10 кола од групите во ЕХФ лигата на шампионите.

Вардар сезоната ја почнува со гостување во Франција кај Монпелје на 14 септември, а 10. коло ќе го одигра дома со Веспрем на 1 декмеври. Вкупно ќе има 14 кола, а другите 4 кола ќе се одиграат откако ќе заврши ЕП во јануари 2020 година.

Вардар е во група со Веспрем, Мотор Запорожје, Кјелце, Порто, Кил, Монпелје и Мешков.

Распоред и саатници:
1 коло - 14 септември (17,15 часот)
Монпелје - Вардар

2 коло - 22 септември (17 часот)
Вардар - Порто

3 коло - 29 септмеври (18 часот - локално време)
Мотор - Вардар

4 коло - 12 октомври (17,15 часот)
Вардар - Кил

5 коло - 19 октомври (17,15)
Веспрем - Вардар

6 коло 3 ноември (19 часот)
Вардар - Мешков

7 коло - 9 ноември (17,30)
Вардар - Кјелце

8 коло - 13/17 ноември
Кјелце - Вардар

9 коло - 23 ноември (18 ч. - локално време)
Мешков - Вардар

10 коло - 1 декември (17 ч.)
Вардар - Веспрем

 

петок, 26 јули 2019 - 13:22