НИКОЈ КАКО ВАРДАР! Петта титула во СЕХА лигата

Вардар по петти пат е првак во СЕХА Газпром лигата. Во финалето „црвено-црните“ го победија ППД Загреб со 26-23. Ова е уште еден рекорд на вардарци кои се единствени со три титули по ред и со седум настапи во финалето на осумте досегашни Ф4 турнири

 

 

 

среда, 3 април 2019 - 20:48

Share on Facebook