Монпелје е новиот европски првак

Екипата на Монпелје која на патот кон Келн ги исфрли Барселона и Флензбург, а во полуфиналето го совлада Вардар е новиот господар на тронот во Лигата на шампионите. Денеска во финалето против Нант славеше со 32:26, а тоа беше и повеќе од доволно на крајот да се крене пехарот кој во последните 12 месеци беше во посед на „црвено-црните".

Фото галерија од финалето

недела, 27 мај 2018 - 20:48